Tapetování vliesovými tapetami

Vliesové tapety se nejlépe hodí pro úpravu stěn. Efekty, kterých bylo možné dosáhnout pouze použitím drahých technik, lze vyrobit pomocí dostupných vzorů těchto kvalitních vliesových tapet velice rychle a snadno. Vliesové tapety se hodí i pro problematické stěny. Díky své stabilitě rozměrů mohou zakrývat trhliny, aniž by se to projevilo na kvalitě nalepené tapety. Vliesovou tapetu můžete lepit přímo bez předchozího stříhání.Úprava podkladu pro tapetování

Lepení vliesových tapet je méně náročné než práce s klasickými tapetami. Můžou se použít na veškeré povrchy v interiéru, které se tapetují. Povrch by neměl mít žádné výrazné barevné kontrasty, protože materiál tapet může být "např. průhledný" a na stěně by se objevovaly skvrny. Stěny se musí před tapetováním vliesovými tapetami natřít pigmentačním tapetovacím nátěrem. Při nákupu vliesových tapet je potřeba dávat pozor na výrobní číslo šarže - série (uvedené na etiketě za číslem tapety), aby se vyvarovalo mírných barevných odchylek mezi jednotlivými rolemi. Na jednu stěnu je totiž nutné použít tapety se stejným číslem šarže, protože tapety různých šarží mohou mít drobné barevné odchylky. Hned po nákupu jednu roli rozbalte, zkontrolujte vzor a barevnost. Když je první role v pořádku, proveďte ještě tzv. vějířový test – rozbalte ostatní role, z každé odmotejte asi dva metry, částečně je přeložte přes sebe a opět zkontroluje vzor a barevnost. Pokud zjistíte vadu nebo odchylku od barevnosti, hned tapetu reklamujte. Reklamované role musí být vcelku - nerostříhané. K reklamaci je nutno dodat tapety s etiketami označující číslo tapety a její šarži. Po nalepení už je na reklamaci pozdě.

Před tím, než se tapeta nalepí, musí se uvolnit přístup k plochám, na které se bude tapetovat. Pokoj by se měl odpojit od elektrického proudu (pokud se pracuje přes den) a poté odstranit ochranné kryty odpojených elektrických vypínačů a zásuvek a pokud je to možné odstranit i okrajové lišty podlahy a jejich držáky.

Pro lepení vliesových tapet se používá jen speciální lepidlo PUFAS Vlies Spezial nebo Decotric universal kleber. Při používání lepidla je nutné dodržovat pokyny výrobce.Lepení vliesových tapet (fototapet) na stěny

Vliesové tapety se zpracovávají technikou lepení na stěnu. Alternativně lze ale tuto tapetu natřít lepidlem na tapetovacím stole a nalepit ji ihned bez namáčení.

Po namíchání speciálního lepidla PUFAS Vlies Spezial v příslušném poměru se lepidlo nanese přímo na stěnu tapetovacím válečkem na lepidlo. Speciální tapetovací váleček umožňuje pravidelné roztírání lepidla bez stříkání. Nyní se suchá vliesová tapeta z role přiloží na stěnu, role se pomalu roztáčí a tapeta zatlačí do lepidlového lože.

Předchozí stříhání tapety není potřeba. Začátek tapety se přiloží ke stropu, odvine se potřebný pruh podle délky stěny a svisle se srovná. Není potřeba se bát křivých stropů. Počátek tapety se přiloží k hraně stropu s určitým přesahem. Pomocí přítlačného válečku či stěrky se přitiskne vliesová tapeta ke stěně. Přesahy u stropu a na konci pruhu u podlahy se zatlačí stěrkou do rohů a podél stěrky se odřízne nožem.

 

Při dalším postupu se vliesová tapeta odvijí a pruhy k sobě lepí na dotek, tzn. že se pruhy nesmí překrývat. Jelikož jsou vliesové tapety odolné proti tlaku, může se pro přitlačení a přesného vyrovnání hran na spojích použít gumový váleček, aniž by se porušila struktura tapety či její povrchová úprava. Naopak ražené tapety vyžadují při lepení zcela jiný postup.
Upozornění: Při tapetování v místnosti se nesmí příliš topit a také se vyvarovat průvanu.Tapetování stropu

Zde se nabízí dvě možnosti. Natřeli se strop lepidlem, snadno se pak do lepidlového lože položí pruh tapety a přitiskne se. Tapeta se však může natřít předem lepidlem, ale bez namáčení. Pracuje se vždy ve směru proudu nejsilnější světla (tedy oproti stěně s okny). První pruh se nasadí ke stěně s mírným přesahem, zatímco pomocník drží roli a postupně ji odvíjí.

Pomocí gumového válečku nebo tapetovací stěrky se vliesová tapeta pevně přitlačí. Pak se zatlačí na pás tapety na konci stropu pomocí stěrky do rohu a přesah se odřízne ostrým nožem. Odřízne se také přesah na podélné stěně. Alternativně lze vliesovou tapetu předem nastříhat. Jelikož je materiál rozměrově stabilní, nevytahuje se což umožňuje přesnou práci.Odstraňování vliesových tapet

Vliesové tapety se později nechají snadno odstranit. To je jedna z velkých předností tohoto materiálu. Tak se můžou tapety častěji měnit bez obvyklé námahy. Stěny jsou po stržení staré vliesové tapety ihned připraveny pro další tapetování.Často používané symboly na etiketách vliesových tapet

Důvody, proč u nás lidé nakupují

Rodinná tradice

Firma vznikla v roce 1997 a od té doby se řadí mezi největší prodejce tapet v Ústeckém kraji a Č. R.. 

Seznamte se s námi

Doprava zdarma

Při nákupu zboží nad 2.000,-Kč se po ČR neúčtuje poštovné. Také je možnost osobního odběru na prodejně.

Doprava a platba

Kamenná prodejna

Široký výběr tapet lze zakoupit přímo na prodejně a navíc možnost výběru z několika desítek katalogů.

Kontakty

Pomoc od profesionálů

Využítí rad zkušených odborníků pohybujících se v designových trendech v oblasti bydlení.

Rady a návody