Odstranění tapety

Na většině tapet jsou značky, které informují o možnostech jejího odstranění:

Beze zbytku odstranitelná tapeta

Beze zbytku odstranitelná tapeta - tapeta se při renovaci může stáhnout ze stěny za sucha

Odstranitelná vrchní vrstva

Odstranitelná vrchní vrstva – štěpitelná - vrchní vrstvu tapety lze za sucha stáhnout, ale spodní vrstva zůstává na stěně jako makulatura

Tapeta odstranitelná za mokra

Tapeta odstranitelná za mokra - tapeta se důkladně namočí vodou a beze zbytku odstraní

Vliesové tapety - kvalitní vliesové tapety je možné stáhnout z povrchu zcela, beze zbytku a při použití doporučeného lepidla toto lepidlo zůstává na samotné tapetě a zeď zůstává čistá.

Vinylové a papírové tapety - u některých typů tapet, jako např. u vinylovových tapet, které jsou na papírovém podkladě, se odstraňuje pouze horní vrstva, která je z umělé hmoty. Zadní strana z papíru zůstane na stěně a později může sloužit jako základová tapeta (makulatura). Pokud se chce využít vrstvu z papíru jako makulaturu, musí se nejprve ověřit její spolehlivost pomocí zkoušky tvorby bublin navlhčením a kontrolou rovnosti pomocí delší vodováhy nebo rovné tyčky. Pokud se po navlhčení papírové vrstvy vytvoří bubliny, není tapeta spolehlivá. Vrstvu z papíru se můžou využít jako makulaturu pouze tehdy, neskrývají-li se pod ní žádné nerovnosti. Měli by se také vyříznout nebo odstřihnout její přesahy.

Pokud je původní tapeta ze skleněné textilie, nemusí se za každou cenu odstraňovat. Stačí, když se přestěrkuje stěrkovacím materiálem s vysokým obsahem disperze.

 Odstranovani tapiet Odstranovani tapiet Odstranovani tapiet

Ideálním prostředkem na odstranění tapet je odstraňovač tapet Metylan (zředěný ve správném poměru podle návodu k použití). Povrch tapety se navlhčí odstraňovačem Metylan pomocí klasického malířského štětce. Odstraňovač tapet Metylan pronikne přes papírovou tapetu a snadno a rychle rozpustí vrstvu lepidla, která ji drží.
Při odstraňování vícevrstvé tapety, se odstraňují jednotlivé vrstvy postupně a každá vrstva se musí navlhčit zvlášť. Tapeta navlhčená odstraňovačem Metylan se snadno odstraní ze stěny tahem ze shora dolů.
Tapety odolné proti vodě nebo tapety s vodotěsným povrchem (např. vinylové tapety), se musí nejprve perforovat (vytvořit do ní dírky a trhliny) škrabkou, drátěným kartáčem nebo hvězdicovým válečkem na strhávání tapet ("papírovým tygrem") nebo pomocí "ježkovitého válečku".

Důvody, proč u nás lidé nakupují

Rodinná tradice

Firma vznikla v roce 1997 a od té doby se řadí mezi největší prodejce tapet v Ústeckém kraji a Č. R.. 

Seznamte se s námi

Doprava zdarma

Při nákupu zboží nad 2.000,-Kč se po ČR neúčtuje poštovné. Také je možnost osobního odběru na prodejně.

Doprava a platba

Kamenná prodejna

Široký výběr tapet lze zakoupit přímo na prodejně a navíc možnost výběru z několika desítek katalogů.

Kontakty

Pomoc od profesionálů

Využítí rad zkušených odborníků pohybujících se v designových trendech v oblasti bydlení.

Rady a návody